مشخصات راه در طرح هندسی راه

آیین نامه طرح هندسی راه توسط سازمان برنامه و بودجه اراعه شده که در سایت هم قرار داده شد این آیین نامه دارای یکسری نکات مهم وکلی است که در قالب یک صفحه پی دی اف برای شما عزیزان آورده ایم. به طور کلی آیین نامه طرح هندسی خود شامل چندین فصل است که باتوجه به آن راه های ایران طراحی شده و مسیرها مشخص شده اند و بیس کار برای اجرای روسازی راه آماده میشود به طور کلی آیین نامه طرح هندسی و روسازی راه آیین نامه هایی هستند که که به کمک آن هم پیمانکار و هم مهندسین ناظر و اجرا راه را میسازند. نکات مهمی که در این آیین نامه نهفته است را میتوان به صورت کلی اراعه داد که در ادامه توضیحاتی در رابطه با آن اراعه میگردد.

در آیین نامه طرح هندسی راه های ایران به طور مفصل در رابطه با نوع راه ها و شرایط و ضوابط آنه توضیح داده شده مثلا گفته شده که آزاد راه ها چه شرایطی دارند و ضوابط طراحی مسیر آن به چه صورتی است و چگونه انجام می شود همچنین در رابطه با این که تعدا خطوط یا لاین های حرکت هم مشخص شده که برای یک بزرگراه چندلاین استفاده شود.

بدون شک ترافیک یکی از مهمترین آیتم ها در طراحی جاده ها است مثلا جاده ای که بین استانی باشد و پرترافیک باشد نسبت به جاده روستایی وضعیت طراحی آن تعدا خطوط عرض هر لاین شانه راه مقدار آسفالت استفاده شده و همه اطلاعات طراحی آن فرق می کند

در این فایل به طور خلاصه تمام این ضوابط در یک فایل یک صفحه ای آورده شده که در ادامه دانلود نمایید

دانلود با لینک مستقیم

 

مطالعه بیشتر